Одземени пиштол, муниција и гумена палка од жител на Долнени поради сомнение дека се украдени

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print


На 24.11.2021, полициски службеници од ОВР Прилеп, од А.С.(24) од с. Пешталево, општина Долнени, одзеле пиштол, две рамки за пиштол, муниција за пиштол (25 парчиња) и гумена палка поради сомнение дека се предмет на кривично дело „кражба“.

По целосно документирање ќе биде поднесена соодветна пријава.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи