Се горат наголемо кабли и гуми во Прилеп, надлежните не преземаат ништо

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print


Продолжува незаконското горење на кабли и гуми во Прилеп. Чрн чад, кој екстремно го загадува воздухот, скоро секој ден се гледа од населбата Тризла. За овие нелегални дејствија со години никој не презема ништо, ниту инспекторите, ниту полицијата.

Бакарот и другите метали потоа легално се продаваат по отпадите, иако сите знаат од каде и на каков начин се стекнати истите.

Останува нејасно зошто се дозволува овој криминал, се пречутуваат кражбите, а не се стопира ниту загадувањето на животната средина.


Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи