Трет ден на жалост

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print


Денеска во Македонија е трет ден на жалост поради трагичната сообраќајна несреќа која се случи во Бугарија, а во која според денешните најнови информации загинаа 44 лица, главно македонски државјани, а 8 се повредени.

Владата завчера прогласи тридневна жалост, знамињата се на половина копје.

Сите јавни настани се одложени, а медиумите ја прилагодуваат програмата со соодветна содржина во согласност со денот на жалоста.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи