1903 – нов сингл на „Мизар“ по текст од Петре М. Андреевски

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

Култната македонска група „Мизар“, едни од пионерите на дарк-звукот во регионот, деновиве го претстави својот нов сингл, насловен „1903“ (Слобода или смрт).

Станува збор за песна за слободата, на текст на познатиот македонски писател Петре М. Андреевски, напишан пред 50 години.

Во оригиналниот текст се опишува 1903-та, годината на Илинденското востание, а според членовите на бендот, темата на слободата на нашата земја е многу актуелна и денес.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи