„Врие Македонец“ – нов сингл на Чиста Околина како најава на новиот албум

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

Нова песна насловена како „Врие Македонец“ и цел нов албум ни подготвува хип-хоп колективот Чиста Околина, кои се вратија на сцената по 25 години од култното деби „Новиот аспект на старата школа“ и го издадоа повратничкиот албум „Avant-garde Fatiguee“.

На „Врие Македонец“, Чиста Околина ги придружуваат Кацар и Вена, а миксер и продуцент на песната е Драги Иванов, кој свири и гитара. Наскоро ќе излезе и видео-спот за синглот, во режија на Иван Солунчев.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи