Доделени решенија за легализација во Општина Прилеп

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print


Денеска во зелената сала на Општина Прилеп градоначалникот Борче Јовчески ги додели новите решенија за легализација на бесправно изградени објекти.

„Оваа постапка во наредниот период ќе продолжи и понатаму со позасилено темпо и поголема транспарентност пред граѓаните. Со легализацијата се опфатени барањата на граѓаните поднесени во 2011 година, како и дел од барањата што се однесуваат на 2016 и 2018 година од продолжениот рок“, се вели во соопштението на Општина Прилеп.

 

 


Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи