Зимска идила на повисоките планини во Македонија

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print


Делови од Македонија утрово осамнаа со снег. На сите повисоки планини во земјава имаше врнежи од снег, каде се формираше и снежна покривка.

Според видеокамерите на „Ski Macedonia“ се гледа снежна покривка и на најпознатите скијачки центри.

Моментално снег има во туристичкиот центар Пониква, зимско-рекреативниот центар Попова Шапка, и во Маврово.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи