Известување за подмирување на данок на имот во Крушево

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

Одделението за администрирање приходи започна со подготовка на известувања и опомени до граѓаните за подмирување на обврските за данок на имот во Крушево. Во наредните денови истите ќе бидат доставени до граѓаните и се апелира на подмирување на сите обврски навремено и целосно.

Се известуваме граѓаните дека доколку не се подмират обврските, општината ќе пристапи кон присилна наплата. Сите заостанати долгови ќе бидат наплатени.

„Плаќањето на давачките кон општината не само што е обврска туку претставува еден процес кој се враќа повторно кон граѓаните. Плаќањето на даноците значи дека општина Крушево ќе има средства за активности и проекти кои се од општествен интерес. Уплатените пари од страна на граѓаните повторно се враќаат назад и овозможуваат развој на општина Крушево“, велат од Општина Крушево.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи