Инспекторите влегоа во „Беса Транс“

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print


Инспекторите влегоа во просториите на компанијата „Беса Транс“ во Старата скопска чаршија во Скопје, која е сопственик на автобусот кој се запали во Бугарија, при што загинаа 45 патници.

Министерот за надворешни работи на денешната прес конференција информираше дека дополнитено сите агенции кои вршат транспорт и институции кои се бават со таа дејност ќе бидат предмет на истрага во наредниот период.


Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи