Италија е противникот на Македонија во баражот за Светското првенство во Катар

Facebook
Twitter
Email
Print


Македонската фудбалска репрезентација ќе игра против Италија во полуфиналето во ждрепката за пласман на Светското првенство во Катар 2022.

Полуфиналето се игра на 24 март, а финалето на 29 март 2022 година.

Група А

(полуфинале)

Шкотска – Украина

Велс – Австрија

 

Група Б

(полуфинале)

Русија – Полска

Шведска – Чешка

 

Група Ц

(полуфинале)

Италија – Македонија

Португалија – Турција

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи