Од денес поројни врнежи од дожд и снег на планините

Facebook
Twitter
Email
Print


Времето денеска ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд, особено претпладне во западните делови каде локално ќе наврнат над 20 л/м2. На планините врнежите ќе бидат од снег и се очекува да се формира снежна покривка. Ќе дува умерен до засилен ветер од јужен и југоисточен правец.

Во Прилеп и регионот, темепратурата ќе се движи од 5 °C до 9 °C.

УХМР со актуелно предупредување:

Денеска ќе има врнежи од дожд особено во западните делови каде локално ќе наврнат над 20 л/м2. На планините врнежите ќе бидат од снег и се очекува таму да се формира снежна покривка. Ќе дува умерен до засилен ветер од јужен правец.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи