Пентагон oсновал канцеларија за собирање и проучување на информации за НЛО

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print


Пентагон соопшти дека основал канцеларија за собирање и проучување на информации за неидентификувани летечки објекти (НЛО) видени од различни гранки на американската војска.

Ќе се формира група за идентификување воздушни објекти (AOIMSG), која ќе биде под Одделот за разузнавање и безбедност на Министерството за одбрана.

Групата ќе работи за Министерството за одбрана и целата американска Влада за да открие, идентификува и објасни објекти од интерес во воздушниот простор на САД и да процени дали постојат закани за безбедноста на летовите и националната безбедност, според објавата на документот на американското Министерство за одбрана.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи