Се реконструира ул. Питу Гули во Крушево

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

Во тек е реконструкција на дел од улица Питу Гули која ќе се заокружи со изградба на паркинг. Пред поставувањето на асвалтот ЈП „Комуна“ работи на промена на водоводна цевка и реконструкција на приклучоци за вода на домаќинства.

Реконструкцијата се имплементира во рамки на Проектот за поврзување на локални патишта финансиран од Светска Банка и имплементиран од Министерство за транспорт и врски со општина Крушево.

Овој пат беше видно оштетен и беше еден од приоритетите на општина Крушево откако се реконструираа делови од улиците Нико Доага и Партизанска.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи