Деца во скопска градинка играат на песната „Жена од султана“

Facebook
Twitter
Email
Print


„Слободен печат“ објави реакција од револтиран родител кој сака да остане анонимен. Родителот испратил видео снимка до редакцијата на „Слободен печат“ на која се гледа како воспитувачка од градинка на деца им пушта турбо фолк песни, ги снима и им вика да играат и да пеат.

Песната која се слуша е „Жена од султана“.  Дечињата играат, а воспитувачката им вика „Ајде пејте сите инаку ќе ви ја исклучам“.

Повеќе на видеото во продолжение.


Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи