Пејо че ви кажи за: Економските и медицинските придобивки од употребата на канабисот

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print


Во оваа емисија Пејо разговара со Филип Секулоски активист,  основач на „Канабис Институт Пелагонија“ и член на работната група при владата, кој се бори за процесите за легализација и декриминализација на канабисот во Македонија.


Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи