Утре на владина седница ќе се разгледува предлогот за награда на лекарите од 30 денари по вакциниран пациент

Facebook
Twitter
Email
Print


Министерот за здравство Венко Филипче на денешната прес конференција посочи дека утре на владина седница ќе се разгледува предлогот за награда на лекарите од 30 денари по вакциниран пациент.

„Имаше реакција од поголем број на матични лекари кои ја поддржуваат оваа мерка, сметаат дека е навистина добра, сметаат дека една таква стимулација може добро да им дојде“, вели Филипче.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи