Филипче нема амбиции да се кандидира за претседател на СДСМ

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print


Министерот за здравство Венко Филипче на денешната прес-конференција истакна дека нема намера да се кандидира за лидер на СДСМ на престојниот конгрес, кој ќе се одржи на 12 декември.

„Нема да поднесам кандидатура за лидер на СДСМ. Немам такви амбиции“, рече Филипче.

Одговарајќи на прашање во однос на информациите дека Алијанса го бара ресорот здравство, Филипче порачува дека фокусот е ставен на окрупнувањето на парламентарното мнозинство.

„Денеска премиерот има состанок со лидерот на Алтернатива после што ќе се соопштат ставовите. Сега фокусот е на окрупнување на парламентарното мнозинство“, изјави Филипче.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи