ЈП „Комуна“: Заматување на водата во Крушево, да се пие само со превривање

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print


ЈП „Комуна“ – Крушево информира дека поради обилните врнежи во текот на изминатите 24 часа настана заматување на водата за пиење во градот.

Од таму апелираат граѓаните да не ја користат водата за пиење или пак доколку немаат друга опција истата задолжително да ја превриваат.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи