Интензивни градежни активности во гимназијата со цел физичка настава во второто полугодие

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print


Градежните активности на гимназиската зграда тековно се одвиваат, соопштуваат од Гимназијата „Мирче Ацев“ Прилеп.

„Во моментов се работи на фасадата и поставувањето на алуминиумска дограма на предната страна од десното крило, кај што се наоѓаат кабинетите, библиотеката и канцелариите.

Потоа ќе следи генерално внатрешно чистење на сите простории, спортската сала и дворната површина со цел, учениците во второто полугодие, безбедно да ја следат наставата во реновираното училиште.

Со реконструкцијата се обезбедува заштеда на енергија и голема енергетска ефикасност“, стои во соопштението на официјалната страна на гимназијата.


Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи