Отворена изложбата на дела од колонијата „Нижополе“

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print
Во Ликовниот салон на ЦК „Марко Цепенков“ денеска е отворена изложба на дела од колонијата Нижополе. Изложени се 20 –ет слики од исто толку уметници, учесници низ годините на колонијата, која постои од 2000-та година.
Ова е само мал дел од големото богатство на дела што ќе бидат на увид пред јавноста во наредните две недели.
На колонијата „Нижополе“ во изминатите 20 години учествувале и твореле  над 300 учесници од земјата и од странство, кои создале преку 700  уметнички дела.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи