Технички неисправна вода во селата Подмол и Алинци

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

Општина Прилеп ги известува граѓаните дека водата од мерното место с.Подмол – двор, одговара на испитаните параметри, но не е безбедна од дополнително загадување заради отсуство на резидуален хлор.

Исто така водата од локалниот водовод во с. Алинци не е технички исправна за пиење. До обезбедување на здравствено исправна вода, водата за пиење од локалниот водовод во с. Алинци треба да се преврива во времетраење од 10 минути.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи