Укината забраната за сообраќај на тешки товарни возила на Стража, Ѓавато и планински превој Пресека

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print


АМСМ со најновите информации соопштуваат дека е укината забраната за сообраќај на тешки товарни возила на неколку премини:

Од 11.00ч се укинува забраната за сообраќај на ТТВ на патниот правец Кичево – Охрид преку планинскиот превој Пресека.

Од 12:30 часот укината е забраната за ТТВ на планинскиот премин Стража.

Од 12:55 часот укината е забраната за ТТВ на планинскиот премин Ѓавато.

Од 10:30 часот сообраќајот на патниот правец Дебар-Маврово, кај м.в. Врбјанска раскрсница, е нормализиран.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи