49 казни за брзо возење на територија на СВР Битола

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print


На 29.11.2021 на подрачјето на СВР Битола била спроведена акциска контрола на возачи кои управуваат возила со брзина поголема од пропишаната.

Притоа, биле преземени 49 мерки, и тоа против возачи кои ја пречекориле максималната дозволена брзина во населено место преземени се 19 мерки, додека 30 мерки против возачи кои ја пречекориле брзината надвор од населено место.

За сите неправилности издадени се соодветни поднесоци.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи