Вчера 5 мерки против возачи во Општина Прилеп за пречекорување на брзина надвор од населено место


На 30.11.2021 на подрачјето на СВР Битола била спроведена акциска контрола на возачи кои управуваат возила со брзина поголема од пропишаната.

Притоа, биле преземени 17 мерки, од кои за пречекорување на максималната дозволена брзина во населено место 3, додека 14 мерки се преземни против возачи кои ја пречекориле брзината надвор од населено место.

Во Општина Прилеп превземени се 5 мерки за сообраќаен прекршок за брзина надвор од населено место. За сите неправилности издадени се соодветни поднесоци.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи