Две основни училишта добија нови директори

Ахил Јаков е новиот директор на ООУ “Климент Охридски кој доаѓа на местото на досегашниот директор Зоран Сребреноски.

Од вчера нов директор има и ООМУ „Ордан Михајлоски – Оцка“. Денис Најдоски е новиот вршител на должност кој доаѓа на местото на досегашната директорка Славица Конеска Темелкоска.

Најдоски е дипломиран пијанист, а Јаков е професор по физичко образование.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи