„Музички маратон“ на учениците од ООМ „Ордан Михајлоски – Оцка”


Во Центарот за култура „Марко Цепенков“ денеска се одржа „Музички маратон“ на кој се претставија  48 ученици. Организатор на пијано маратонот кој траеше повеќе од двa часа е музичкото училиште „Ордан Михајлоски – Оцка“.

Оваа година темите на кои музицираа учениците беа слободни а маратонот беше организиран согласно протоколите за заштита од Ковид 19.

„Музичкиот маратон“ го посети градоначалникот на Општина Прилеп, Борче Јовчески кој им честиташе на најдобрите ученици и ги додели наградите.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи