Три лица од Прилеп физички нападнале сограѓанин

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

На 30.11.2021 во 14.25 часот на ул.„Тризла“ во Прилеп од полициски службеници од ОВР Прилеп лишени се од слобода А.С.(43), Н.Е.(33) и Д.М.(33), сите од Прилеп, бидејќи физички го нападнале А.К.(37) од Прилеп, додека извршувал работни задачи.

По целосно документирање на случајот ќе биде поднесена соодветна пријава.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи