Генерално чистење на излезот во Варош

Play Video

Од денеска, комуналците започнаа со чистење на обиколницата од кај Жито Прилеп и излезот во Варош. На овој потег подолго време не е извршено темелно чистење.

По локалниот пат направени се голем број диви депонии каде се исфрлени големи количини на комунален и градежен отпад, асфалт отпадни гуми и што ли уште не.

Отпадот од дивите депонии се собира со градежни машини и се транспортира во депонијата Алинци.

По дислокацијата на дивите депонии, комуналците ќе продолжат со чистење на трње и шипови, како и косење на сува трева и собирање на отпадоци.

Според оперативците од „Комуналец“, на овие два потези, обиколницата и излезот во Варош, ќе се работи една недела.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Play Video

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи