Засадени нови дрвца во парк шумата на Могила

Денеска, комуналците продолжија со засадување на дрвја на потегот позади споменикот Жена борец, во паркот шума на Могилата. Се засадија дрвја од видот црвен даб, јавор и бела бреза.

Со оглед на тоа што поголемиот дел од дрвјата на Могилата застаруваат, потребно е нивно обновување, но и зголемување на зеленилото. За напролет, планирани се нови рекреативни и забавни содржини во овој парк, како и збогатување на хортикултурата.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи