Променливо облачно со јужен ветер, попладне локални врнежи од дожд

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print


Времето денеска ќе биде променливо облачно со умерен, повремено засилен јужен ветер. Попладне ќе има локални врнежи од дожд.

Во Прилеп и регионот, температурата ќе се движи од -3 °C до 10 °C.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи