Хуманитарен културен викенд во Крушево

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

Овој викенд во Крушево ќе се одржат неколку настани кои ќе го одбележат Денот на волонтерството 5-ти декември.

Настанот е насловен како Хуманитарен културен викенд и е во организација на ОО Црвен Крст Крушево.

ПРОГРАМА

  • Театарска претстава „Само за твоите уши“, сабота, 17:00 и 21:00, театар Крушево
  • „Училишен бенд и поетски вечери“, недела, 18:00

Цената за еден од настаните изнесува 70 денари, додека за целосната програма само 100 денари.

Настанот го предводат младите кои се волонтери во организацијата на Црвен крст во Крушево и оваа не е прва нивна активност. Зошто го кажуваме ова? Затоа што нема да погрешите ако присуствувате!!!

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи