Водоснабдувањето во Прилеп денеска ќе биде нормално со здравствено исправна вода за пиење

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print


После вчерашното известување дека во делови од Прилеп водата беше неисправна за пиење, ЈКП „ Водовод и Канализација “ – Прилеп денеска известува дека водоснабдувањето на ден 3.12.2021 ќе биде нормално со здравствено исправна вода за пиење.

Вкупната произведена количина на вода е 270л/с, од кои 230л/с од Студенчица, 0л/с од бунари и 40л/с сопствени извори.

Прекин во водоснабдувањето заради санација на дефекти во периодот од 08 до 14 часот ќе има на следните улици и делови од Општина Прилеп:

– Егејска.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи