Димитров: За да не се разочараме уште еднаш, подобро е да не очекуваме датум од ЕУ во декември

Facebook
Twitter
Email
Print


Подобро да не очекуваме добар исход за да не се разочараме, порача вицепремиерот за европски прашања Никола Димитров во врска со очекувањата дека во текот на овој месец би можела да се случи деблокада на пристапните преговори на Македонија со ЕУ, на состанок на Советот за општи работи на ЕК.

„Одговорно е од нашата страна да упатиме апел до граѓаните дека е подобро да бидеме изненадени од добар исход, отколку пак да бидеме разочарани од лош исход. Имаме само неколку дена до Советот за општи работи, до ГАК, 14 декември, мислам дека е крајно неодговорно било какви очекувања да создаваме тогаш“, рече Димитров во разговор за ТВ Клан Македонија.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи