Денеска се очекува пристигнувањето на посмртните останки на жртвите од несреќата во Бугарија

Facebook
Twitter
Email
Print


Министерството за надворешни работи (МНР) вчера информираше дека денеска ќе пристигнат посмртните останки на починатите од автобуската несреќа во Бугарија што се случи на 23 ноември.

Тие ќе пристигнат утринава на Меѓународниот аеродром Скопје.

„Известување за измена на саатници при пречекот и испраќањето на загинатите од автобуската несреќа во Бугарија до нивните домови и вечни почивалишта

Почитувани, ве известуваме дека посмртните останки на загинатите граѓани во автобуската несреќа во Бугарија после нивниот транспорт на аеродромот во Скопје, веднаш ќе бидат упатени кон нивните домови и вечни почивалишта.
Оваа измена доаѓа согласно барањата на дел од семејствата на загинатите, а со цел телата да бидат предадени пред петочната молитва.

За граѓаните кои сакаат да оддадат почит, се уште останува можноста тоа да го сторат на плоштадот Скендербег во периодот од 10 до 13 часот“, стои во соопштението од МНР.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи