Променливо облачно со засилен јужен ветер, попладне и во вечерните часови врнежи од дожд

Facebook
Twitter
Email
Print


Времето денеска ќе биде променливо облачно со умерен, повремено засилен јужен ветер. Попладне и во вечерните часови ќе има локални врнежи од дожд, а на повисоките планини од снег.

Во Прилеп и регионот, температурата ќе се движи од 5 °C до 13 °C.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи