СВР Битола: За 2 години пријавени се 115 кражби околу вештачкото езеро кај Прилеп,  Дабница и Поводеници

Во последните 2 (две) години (2020 и 2021) на подрачјето на во околината на вештачкото езеро кај Прилеп,  Дабница и Поводеници пријавени се вкупно 8 кривични дела ,,кражба“ по член 235 од Кривичниот законик во викендици, од кои расчистени се 6. Исто така,  пријавени се 107 кривични дела ,,тешка кражба“ по член 236 од Кривичниот законик во викендици, од кои расчистени се  54.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи