Осми декември неработен ден за сите граѓани

Facebook
Twitter
Email
Print


Согласно Законот за празници, 8-ми декември 2021 година (среда), празникот  „Свети Климент Охридски“ е неработен ден за сите македонски граѓани, информираа од Министерството за труд и социјална политика.

Министерството им го честита празникот „Св. Климент Охридски“ на сите граѓани.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи