ВИДЕО – Мирчески: Политичарите да не се занимаваат само со поделби на министерски места туку да ги видат реалните проблеми на народот

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print


На денешниот старт на откупот на тутунот координаторот на новоформираните тутунски здруженија, Игор Мирчески, истакна дека тие како тутунари бараат политичарите да не ги остават како лани, туку да прошетаат помеѓу народот и да ги виделе нивните секојдневни проблеми.

„Она што сакам најмногу да потенцирам е до политичките елити и партии, кога велам елити зборувам и за претставниците на македонскиот и на албанскиот блок, да се симнат помеѓу народот, да ги видат реалните рпоблеми на населението, а не да се занимаваат само со политички пресметки, мнозинства и кој лидер која функција ќе ја преземи. Туку да слезат помеѓу народоти да видат со кои проблеми се соочува“, истакна Мирчески.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи