Победа со нов тренер

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print


Екс фудбалерот на прилепска Победа Димитар Капинковски, е назначен за нов шеф на стручниот штаб.

Капинковски е поранешен фудбалер на Победа кој црвено-белите бои ги носеше во периодот од 2003 до 2009 година во над 200 натпревари.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи