Во полициска акција запленети околу 200 килограми марихуана

Facebook
Twitter
Email
Print


Запленети се околу 200 килограми марихуана и приведени се повеќе лица во голема полициска акција во Скопје, објави МИА повикувајќи се на информации од Министерството за внатрешни работи.

Од МВР ја потврдуваат акцијата, а повеќе детали најавуваат за утре.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи