Денес и утре студено со утрински температури под нулата насекаде, преку денот претежно сончево време

Facebook
Twitter
Email
Print


Времето денеска ќе биде наутро студено, а преку денот претежно сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец.

Во Прилеп и регионот, температурата ќе се движи од -4 °C до 7 °C.

УХМР со актуелно предупредување:

Денес и утре наутро ќе биде доста студено со утрински температури насекаде под нулата. Пообилни врнежи од дожд ќе има во сабота кога ќе биде и облачно. Од овие врнежи само на повисоките планини ќе има снег и дополнителна снежна покривка.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи