Претставата „Светулки“ вечерва и утре ќе биде изведена во театарот „Војдан Чернодрински“

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print


Вечерва, петок 10.12. и утре сабота 11.12. со почеток од 19.30 часот во театарот „Војдан Чернодрински“ – Прилеп ќе биде изведена претставата „Светулки“ во режија на Драгана Милошевски – Попова а по текст на Тена Штивичиќ.

Претставите потоа ќе бидат според сите протоколи за заштита.

Резервации на влезници на 076 442 378.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи