Приведени двајца прилепчани кои физички нападнале вработени во прилепската болница


На 09.12.2021 во 08.30 часот во Прилеп, полициски службеници од ОВР Прилеп, ги лишиле од слобода Е.Е.(36) и Д.К.(18), двајцата од Прилеп затоа што физички нападнале двајца вработени во болницата „Борка Талески“ во Прилеп.

„Тие биле приведени во полициска станица и по целосно документирање на случајот против нив ќе биде поднесена соодветна пријава“, велат од СВР Битола.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи