Ученичкиот парламент на СОУ „Ѓорче Петров“ во посета на Дневниот центар „Ѕуница“


По повод Светскиот ден на лицата со попреченост, членовите на Младинската организација – Ученичкиот парламент на СОУ „Ѓорче Петров“ – Прилеп го посетија Дневниот центар за деца со посебни потреби „Ѕуница“.

За време на нивната посета, учениците учествуваа во дел од нивните секојдневни активности.  Учениците им подарија на децата новогодишни пакетчиња, а за возврат добија нивни рачни изработки.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи