Филипче: Доста е од политика – се враќам на мојата основна професија како неврохирург

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print


Министерот за здравство, Венко Филипче во изјава за ТВ24 изјавува дека веднаш по изборот на новата Влада, тој ќе се врати на својата основна професија, а тоа е на Клиниката за неврохирургија.

„Ова беше едно големо искуство, но доста е од политика – се враќам на мојата основна професија како неврохирург во Клиничкиот Центар“, изјави Филипче.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи