Прилепчанка измамила 49 годишна сограѓанка за 7.000 евра

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print


На 09.12.2021 во ОВР Прилеп, 49-годишна жена од Прилеп пријавила дека во периодот од октомври 2020 година до јануари 2021 година била измамена за сума од 7.000 евра од лицето М.Л.

„Според пријавеното, под разни изговори за наводни услуги, М.Л. од неа ги земала парите, а откако ниту една од услугите не и биле извршени таа се посомневала дека е измамена и настанот го пријалила во ОВР Прилеп. Се преземаат мерки за расчистување на случајот“, се вели во соопштението од СВР Битола.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи