Пејо че ви кажи за: Катастрофалната состојба на салата „Партизан“ која се распаѓа со години и никој не презема ништо


Салата „Партизан“ во Прилеп или кај народот позната и како „Соколана“ веќе со децении се распаѓа и ниту една државна институција не сака да преземе ништо. Односно во неа се нема ништо инвестирано од далечната 1971 година. Условите за работа се катастрофални, објектот се распаѓа, справите се скоро неупотребливи, мијалната и соблекувалните се како сцени од хорор филм, а за греење во салата да не правиме нииту муабет. Погледнете во какви услови тренира и вежба нашата младина.


Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи