ВИДЕО – Се викам Итар Пејо

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print


Во продукција на Инфо Компас од месец јуни се прикажува хумористично-сатиричното шоу – „Пејо си знај“, во соработка со актерот Игор Трпчески. Целта на емисијата е преку ликот на Итар Пејо, на еден шеговит и сатиричен начин да се толкуваат актуелните случувања во регионот. Уште еднаш да се потсетиме на спотот и песната „Се викам Итар Пејо“, снимена за потребите на оваа емисија.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи