Да и помогнеме на малата Бисера од Прилеп – итно се потребни 30.000 евра за операција во Турција


Добри мои луѓе, потребни и сме на малата ХРАБРА и на сите добро позната Бисера уште еднаш. После две годишни испитувања и агонии поминати низ нашите болници, на Бисера и е дијагностицирана ТЕ ФИСТУЛА. Тогаш, родителите на Биси одлучија да бараат помош надвор од Македонија.

Бисера е сега примена во болница во Турција каде што треба ИТНО да се оперира. Потребни се 30.000 евра за операцијата, кои што семејството без наша помош не може да ги покрие.

Ве замолувам кој е во можност и колку може да помогне за конечно Бисера да може да се радува на животот како и секое останато дете. Во прилог ви доставувам повеќе опции за донирање.

За во Македонија, донирајте на бројот Т – Мобиле 143 118 или Жиро сметка 250-5000236270-55 Оливер Ристески, Шпаркасе Банка IBAN code MKD07250780006344648 Swift INSBMK22 или за луѓе кои живеат надвор од Македонија директно на ЛИНКОВ или на горе наведената жиро сметка.

Нашето денешно кафе/колаче/чаша сок да го дадеме за Бисера. Во име на родителите, Ви се заблагодарувам бескрајно.
[elementor-template id=”47510″

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи