Од утре ќе започне период на умерено до значително облачно и студено време

Facebook
Twitter
Email
Print


Снежна покривка до 7 часот изутрина (во см): 88 Попова Шапка, 49 Маврови Анови, 22 Пожаране, 19 Крушево, 7 Гостивар, 5 Тетово, 4 Дебар, Претор.

Врнежи за изминатите 24 часа до 7 часот изутрина (во л/м2): 35 Тетово, Дебар, 34 Крива Паланка, 31 Куманово, 30 Виница, Дојран, 28 Берово, 27 Претор, 26 Скопје-Петровец, Штип, 25 Гевгелија, 23 Битола, 22 Струмица, 21 Крушево, 20 Охрид, 19 Прилеп, 16 Скопје-Зајчев Рид, 13 Демир Капија.

Времето денеска ќе биде облачно и студено со врнежи од дожд, на планините од снег. Преку денот врнежите ќе преминуваат во снег и на некои повисоки места. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Максималната температура ќе биде во интервал од 2 до 8 степени.

Како што информираат од УХМР, во понеделник ќе има услови за слаб снег на северот и ќе започне период на умерено до значително облачно и студено време, со умерен до засилен северен ветер. Ветерот ќе биде најизразен вдолж Повардарието.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи